Ο Πυγμαλίων και η Γαλάτεια
Ο Πυγμαλίων, ένας γλύπτης της αρχαίας εποχής, λάτρης της τέχνης και οδηγούμενος για την δημιουργία του ιδανικού δρούσε. Η επιθυμία όμως που του γεννήθηκε για...
Ο Πυγμαλίων, ένας γλύπτης της αρχαίας εποχής, λάτρης της τέχνης και οδηγούμενος για την δημιουργία του ιδανικού δρούσε. Η επιθυμία όμως που του γεννήθηκε για...
Ή αλλιώς «τα στερνά τιμούν τα πρώτα «. Ή όπως έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι «προς γαρ το τελευταίον εκβάν έκαστον των πριν υπαρξάντων κρίνεται»...
Εγώ όταν αγαπάω.. Ξεχνάω τον εαυτό μου μέσα στον άλλον. Στην πραγματικότητα δεν έχω εαυτό. Είμαι ο άλλος. Σκορπίζομαι όσα περισσότερα κομμάτια γίνεται...