Δευτερόλεπτα
Φλούδες η σελήνη στην αγκαλιά μου. Θαρρείς πως λούστηκε το φως με ροδοπέταλα από αναπνοές κεντημένες ουρλιαχτά. Κι όσο γκρίζο χώρεσε σε μια παλάμη ζωής...
Φλούδες η σελήνη στην αγκαλιά μου. Θαρρείς πως λούστηκε το φως με ροδοπέταλα από αναπνοές κεντημένες ουρλιαχτά. Κι όσο γκρίζο χώρεσε σε μια παλάμη ζωής...
“Απομόνωση, συνήθειες και αισθήσεις πολεμάω. Νικάω χάνοντας σιγά, αργά, μα έμεινες εκεί, εχθρός και φίλος μου στερνός, αντίπαλος αγαπημένος.” Πόσες φορές δεν έχουμε σκεφτεί δεν...
Έτρεχα να προλάβω το λεωφορείο. Τσιμισκή με Δημητρίου Γούναρη πέφτω πάνω σου ξανά. Σου μίλησα τυπικά. Είχα να προλάβω το λεωφορείο. Ήθελα να σου μιλήσω...