Η αναμονή
Δε μου αρέσει να περιμένω. Η αναμονή είναι ένα ατέρμονο ξεγέλασμα. Είναι σαν κουβέντες που έμειναν στο “διαβάστηκε”. Είναι ψεύτρα και πλανεύτρα η αναμονή. Να...
Δε μου αρέσει να περιμένω. Η αναμονή είναι ένα ατέρμονο ξεγέλασμα. Είναι σαν κουβέντες που έμειναν στο “διαβάστηκε”. Είναι ψεύτρα και πλανεύτρα η αναμονή. Να...
Παιδάκια μου, μείνετε ανήσυχα! Μη μηδενίζεστε για κανέναν και για τίποτα! Παιδάκια μου, μείνετε περίεργα! Ψάχνετε, ρωτάτε, κάνετε άβολες κουβέντες με εμάς τους μεγάλους,...