Για τον Χάρη μου!
Πόσες μορφές μπορεί να πάρει μια λέξη; Πόσες “ανθρώπινες” μορφές… Ανιδιοτέλεια… Μια λέξη αφηρημένη για τους περισσότερους, τόσο απτή για μένα. Παίρνει κάθε φορά σάρκα...
Πόσες μορφές μπορεί να πάρει μια λέξη; Πόσες “ανθρώπινες” μορφές… Ανιδιοτέλεια… Μια λέξη αφηρημένη για τους περισσότερους, τόσο απτή για μένα. Παίρνει κάθε φορά σάρκα...
Κανένας δε σώζεται αν δε θέλει να σωθεί, λένε. Κι αυτό είναι μια τεράστια αλήθεια και σε κυριολεκτική, αλλά και σε μεταφορική βάση. ...
Στη χώρα μας που κρατούσα θρησκεία είναι η θρησκεία της Ανατολικής Ορθόδοξης Εκκλησίας του Χριστού τιμούμε το Πάσχα ως τη μεγαλύτερη γιορτή της Χριστιανοσύνης. Η...