Εκείνοι οι δικοί μας χαρούμενοι άνθρωποι
Μέσα στο σκοτάδι κρύβεται κάπου λίγο φως. Εκεί στην κλάψα και την μιζέρια των άλλων θα βρεις ανθρώπους αληθινούς που θα σου δώσουν χωρίς αντάλλαγμα...
Μέσα στο σκοτάδι κρύβεται κάπου λίγο φως. Εκεί στην κλάψα και την μιζέρια των άλλων θα βρεις ανθρώπους αληθινούς που θα σου δώσουν χωρίς αντάλλαγμα...
“Γιατί μετά από κάθε μεσαίωνα, έρχεται πάντα η αναγέννηση. Λένε πώς κανείς ξαναγεννιέται μέσα από τις στάχτες του. Έτσι είναι. Καμιά φορά η ζωή φέρνει...
Εσύ, καθισμένος σε μια εξέδρα, περιμένεις το πλοίο που θα σε πάρει μακριά από τις επιλογές σου. Δε λέω, πέρασαν πολλά στα τόσα χρόνια, μα...
Εκείνον τον άντρα που ερωτεύτηκε την θλίψη σου.. Που νανούρισες όλες τις ελπίδες στο στήθος του.. Που μέσα στο δωμάτιο σας φτερούγιζε ο πόνος και...
Ο τένοντας του δεξιού μου χεριού διαλυμένος εδώ και 2 χρόνια, τα πρώτα προβλήματα στη μέση να με ταλαιπωρούν από τα 27 μου, το επάγγελμα...
Στ’ απογεύματα τα άδεια που βουλιάζω μακριά σου. Έφτιαξα καφέ και άναψα τσιγάρο και σιγομουρμουρίζω το τραγούδι αυτό. Και απλώνεται ένα χαμόγελο στα χείλη, κοιτώντας...
Χαίρετε κυρίες και κύριοι. Κάθε νέο εγχείρημα έχει μια μαγική και μια άβολη στιγμή. Η μαγική στιγμή γεννιέται με το ερώτημα «τελικά θα το κάνουμε;»...