Μην κοιτάς τον τρόπο που σου μιλάω, άκου αυτά που σου λέω
Κάποιες φορές πληγώνουμε τους ανθρώπους γύρω μας όταν οι κουβέντες μας είναι ναι μεν βαριές, αλλά αληθινές. Και αυτό όχι γιατί κάναμε λάθος εκτίμηση για...
Κάποιες φορές πληγώνουμε τους ανθρώπους γύρω μας όταν οι κουβέντες μας είναι ναι μεν βαριές, αλλά αληθινές. Και αυτό όχι γιατί κάναμε λάθος εκτίμηση για...
Άσχημο πράγμα η ψευδαίσθηση. Πιο πολύ, για τη σκάρτη ελπίδα. Το να ελπίζεις και μέσα σ’αυτή να πλάθεσαι, να αλλάζεις σχήματα, ν’ανάβεις και να σβήνεις. ...
Έχω ξενερώσει, με τους αδίσταχτους κριτές και αλάνθαστους δήθεν, που είναι πάντα έτοιμοι να σε λιθοβολήσουν και να εξάγουν ανυπόστατες βλακείες. Έχω ξενερώσει με την...