Σμυρνιά σε λένε..
Γεννήθηκες σε μία πόλη, κοσμοπολίτισσα κι ευλογημένη. Κι ήσουν ευλογία της κι εσύ. Νοικοκυρά απ’ τις καλύτερες. Ζούσες, με σεβασμό σε κάθε τι διαφορετικό. Έβγαινες...
Γεννήθηκες σε μία πόλη, κοσμοπολίτισσα κι ευλογημένη. Κι ήσουν ευλογία της κι εσύ. Νοικοκυρά απ’ τις καλύτερες. Ζούσες, με σεβασμό σε κάθε τι διαφορετικό. Έβγαινες...
Δεν άντεξα. Και ότι κορόιδευα έκανα. Δε χρειάστηκε πολύ μια αληθοφανή φωτο προφίλ και μια αλληλεπίδραση σε μια κοινή ομάδα. Και κάπως έτσι μετά...
Μπορεί να φαίνεται αδύναμη, αλλά δεν είναι. Ίσως φτάσεις, κάποτε, σε σημείο να ζηλέψεις τη δύναμή της. Ίσως εκπλαγείς, πώς στέκεται κι αντέχει! Μπορεί να...
Είσαι αυτή που θεωρήθηκες υπεύθυνη επειδή η ανθρωπότητα έχασε την ευκαιρία να ζει για πάντα στον παράδεισο. Είσαι αυτή που, για τα μάτια της, δόθηκαν...
Από τότε που άρχισα να γράφω, βρήκα έναν άλλο εαυτό. Πιο συναισθηματικό και πιο ανθρώπινο. Έμαθα πως είναι να σκέφτεσαι, να μαθαίνεις, να αλλάζεις και...